Що таке гриль-будиночок?

Post Image

Різноманітні альтанки і вуличні комплекси давно стали невід'ємною частиною заміського життя, як можливість відпочивати на природі в максимально комфортних умовах. Найчастіше вуличні комплекси комплектуються кам'яними багатофункціональними мангалами і такі будови досить популярні.

Але є ще один різновид вуличних конструкцій, призначених одночасно і для приготування смачних м'ясних страв, і для відпочинку в колі родини або друзів - гриль-будиночки.

Батьківщиною гриль-будиночків вважається Фінляндія - скандинави теж люблять відпочивати і смачно їсти на природі, але суворий клімат не особливо сприяє подібним заходам.

Гриль-будиночки роблять у вигляді правильного шестикутника або восьмикутника, з куполоподібним дахом, а гриль завжди розташований строго в центрі. Що стосується площі, то сьогодні вона більшою мірою залежить від уподобань та можливостей власників, але мінімум обмежений безпечною та комфортною відстанню до вогнища. У фінській ж альтанці площа зазвичай 6 м², при висоті в центрі близько 3 м, і вона розрахована на невелику компанію з 6-8 чоловік, хоча при необхідності там може поміститися і більга кількість відпочиваючих.

Як і оригінальні гриль-будиночки, аналоги переважно дерев'яні - каркас з утепленням і дерев'яною ж обшивкою зовні і зсередини. Ще один варіант - клеєний або профільований брус, товщина залежить від регіону, а утеплювач тільки в підлозі і в пирозі. В якості покрівельного покриття в обох варіантах переважно м'яка черепиця.

Що стосується внутрішнього оздоблення, то по центру завжди гриль/ барбекю, навколо вогнища стільниця або відкидні полки, а над стінами лавки / лежаки.

Отже, гриль-будиночки - це ідеальне місце для проведення теплих вечорів в колі сім’ї та друзів у будь-яку пору року