Переваги та недоліки дикого зрубу

Post Image

Зруб походить від дієслова зрубати, наприклад, зрубати будинок. Зруб - це основа рубленого будинку. Зруб - це тільки результат ручної роботи тесляра. Не може комплект брусових стін або оциліндрованих колод називатися зрубом, його не рубали, а виготовили на верстатах. Зруби рубаються сокирою, з колоди. Колода може бути обкорована або оброблене рубанком, або протесане з двох сторін сокирою - лафет. Все інше, зрубом називатися не може! Рубка кутів, пазів і замкових з'єднань завжди виконується вручну. Якість, перш за все -девіз компанії «Grill Village».

Переваги
• Екологія будинку. Зовнішній та внутрішній вигляд завжди справляє враження. Такі будинки схожі на фортеці або казкові замки. Відпадає потреба в утепленні - масив сам по собі достатній для цього. Мікроклімат всередині будинку прекрасний для людей, що мають які-небудь захворювання. Хвойне лікування практикувалося ще до розуміння людьми цінності дерев'яних будинків. Натуральний зруб не вимагає захисту від цвілі та гнилі. Карпатська смерека містить у великих кількостях смолу, яка і є антисептиком. Довговічність - сто років для зрубу зовсім не термін.
• Висока морозостійкість зрубу, завдяки чому дерев'яний будинок, на відміну від цегли, витримує необмежену кількість циклів замерзання та таяння. 
• Ціна. У порівнянні з іншими матеріалами, будинки зі зрубу дешевше аналогів будинків з цегли. 
• Хороша повітряпровідність. Дерево добре пропускає повітря, що забезпечує постійне підтримання кисневого балансу і оптимальної вологості всередині приміщення. 
• Низька теплопровідність. Зроблені з колод стіни накопичують тепло і, рівномірно розподіляючи, зігрівають весь простір. 
• Естетичність. Природна краса дерева не вимагає зовнішньої / внутрішньої обробки. 
• Можливість монтажу / демонтажу. Особливості будови споруд дозволяють переміщати конструкції в просторі. 
• Теплий натуральний колір дерева. На думку психологів, сприятливо впливає на психологічний стан людини, знімає втому і налаштовує на відпочинок. 

Мінуси 
• Термін будівництва. Процес будівництва довгий. Починаючи від створення фундаменту, до його кроквяної системи. Всі етапи супроводжуються очікуванням на усадку, яка відбувається постійно. Тому не варто розраховувати святкувати новосілля в перший же літо. Головним недоліком дерев'яного будинку є тривала усадка від півроку до року. Проблема в тому, що поки будинок повністю не «сяде», не можна починати внутрішню обробку, зовнішня взагалі не бажана.

• Погана шумоізоляція і звукоізоляція. Для захисту від шумів слід застосовувати спеціальні заходи. Якщо хтось вночі зверху ходить по перекриттю - чують це, як правило, всі мешканці, в будь-якій кімнаті.