Головні відмінності лазні від сауни

Post Image

Якщо порівнювати російську баню та фінську сауну, то вони являють собою приміщення з внутрішньою обробкою з деревини. Це не дивно, адже прообразом для них була зроблена з колод хата, яка нагрівалася зсередини піччю. Саме слово «сауна» в перекладі з фінського означає «лазня».
Головна відмінність лазні від сауни полягає в тому, що російська лазня відноситься до парових, а фінська сауна - до сухоповітряних. 
У саунах вологість не перевищує 20%, що дозволяє розігрівати температуру в приміщенні до 100° С та більше.
Умови у російській лазні практично природні: висока вологість - 60-70%, а температуру рідко піднімають вище + 70 ° С. 
Повітря з високою вологістю відрізняється хорошою теплопровідністю та сприяє глибокому прогріванню. 
Яка ж лазня краще? 
Фіни вважають свою сауну панацеєю від усіх хвороб. Фінська приказка говорить: «Сауна корисна для всіх, хто може до неї дійти». Якщо людина потрапляє в сауну вперше, то йому простіше адаптуватися у фінській бані - сухий пар сауни дозволяє легше контролювати своє самопочуття. Людям з більш слабким здоров'ям та дітям іноді рекомендують відвідувати фінську баню. Стабільність температури під час всього сеансу і відсутність необхідності маніпуляцій з віниками роблять фінську сауну більш універсальним способом оздоровлення організму. 
Паритися в російській лазні набагато складніше, ніж в сауні. При цьому треба знати, коли підкидати воду, відкривати і закривати вентиляційну заслінку, коли користуватися або не користуватися віником. Сама вона частіше буває колективною, сімейною, а не індивідуальною.
Ідеально зводити баню з душовою, басейном, фітобочкою, купальнею та іншими додатковими приміщеннями. 
 Фахівці «Grill Village» допоможуть у правильному виборі сауни саме для ваших потреб.